Najbardziej prestiżowe lokalizacje w stolicy

Ogród na dachu, basen, duże przeszklenia, pokoje o dużym metrażu oraz rozciągający się widok na miasto. Tak wyglądają luksusowe mieszkania Warszawa, w których zamieszkać mogą najbardziej zamożni oraz inwestujący w nieruchomości pod wynajem. W stolicy od dłuższego czasu powstaje wiele interesujących inwestycji w miejscach, które z góry określają standard apartamentów. Dynamiczny rozwój Warszawy sprawia, że przyciąga wielu inwestorów, którzy coraz chętniej inwestują w nieruchomości luksusowe.

 

Nieruchomości ekskluzywne charakteryzują się bardzo stabilnym popytem. Ostatnimi czasy zauważa się wręcz wzrost zainteresowania tego typu mieszkaniami. Najczęściej wśród nabywców znajdują się zagraniczni inwestorzy czy biznesmeni. Wśród inwestycji przeważają głównie nowe apartamentowce, ale znajdzie się także dużo propozycji dla miłośników starych kamienic. Część nieruchomości to odrestaurowane kamienice z nowoczesnymi elementami, które zgrabnie łączą tradycję ze współczesnością. Przeważająca część tych apartamentowców znajduje się w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Warszawie.

 

Do najbardziej luksusowych lokalizacji w stolicy można zaliczyć Śródmieście, Ochotę, Mokotów i Wolę. W przeciwieństwie do innych miast nadal są tu wolne działki pod budowę nowych budynków, ze względu na zniszczenia jakich doznało miasto podczas wojny. Ceny lokali uzależnione są przede wszystkim od wielkości. Dodatkowo we wspomnianych lokalizacjach można spodziewać się bardzo dobrego skomunikowania oraz dostępności do kin, teatrów, restauracji czy pubów. To doskonałe miejsce do życia dla młodych, zamożnych ludzi. Powstające w tych miejscach biurowce są również motywem zakupu mieszkania w tej okolicy.

 

Rynek prestiżowych mieszkań w Warszawie rozwija się i jest całkiem stabilny. Razem z inwestycjami w biurowce, spodziewać się można również nowych nieruchomości mieszkalnych o wysokim standardzie. Będą one zarówno doskonałym wyborem na miejsce zamieszkania, jak i pod wynajem tworząc w taki sposób nowe możliwości inwestycyjne.