Jak stworzyć ładną restaurację?

Restauracje to miejsca, w których ludzie nie tylko powinni cieszyć się jedzeniem, ale przede wszystkim – dobrze się czuć. Idealnie zaprojektowane wnętrze restauracji może być jednak nie tylko estetyczne i miłe dla oka naszych Gości, ale przede wszystkim funkcjonalne – a więc takie, które daje poczucie wygody i łatwości.

Wielu właścicieli świeżo otwierających się restauracji zapomina, że styl to coś, co powinno iść w parze ze smakiem. Do nieprzyjemnie prezentującego się wnętrza nie każdy wejdzie. A przecież powinno zależeć nam na tym, aby nasze cztery kąty zapraszały swoim urokiem każdego przechodnia. Jak to osiągnąć?

Wystarczy poprosić o pomoc profesjonalnego architekta wnętrz.

 

Architekt zaprojektuje przestrzeń użytkową

Pamiętajmy, że na pierwszym miejscu w restauracji zawsze powinna stać funkcjonalność. Zarówno nam, naszym pracownikom jak i Gościom musi być wygodnie poruszać się po sali jadalnej. Musimy wiedzieć, że ustawienie krzeseł oraz stolików musi odbywać się z zachowaniem zasad jak najlepszego wyeksploatowania danej nam przestrzeni.

Architekt wnętrz to ktoś, kto zadba o to, by w naszej restauracji nie zabrakło miejsca dla żadnego z Gości i usprawni komunikację między salą, kuchnią, barem oraz łazienkami. To bardzo ważne – restauracja powinna być ergonomiczna i funkcjonalna. Jeśli pomieszczenie w naszym odczuciu nie jest zbytnio ustawne – nie martwmy się – projektant stworzy taki projekt, który jeszcze nas zadziwi!

 

Styl i smak muszą iść jedną drogą

Czym byłaby restauracja bez klimatu? Zapewne bezdusznym pomieszczeniem, w którym zaspokaja się główną potrzebę fizyczną – a więc głód. Do wnętrz surowych, pozbawionych duszy i stylu nie zagląda się chętnie. Co innego, gdy smaki naszej kuchni nie tylko czuć na języku, ale również widać w przestrzeni, którą przedstawiamy Gościom.

źródło: Studio Loko

Bardzo ważnym jest, by design naszej knajpki łączył się z kuchnią, jaką tworzymy. Nie do wyobrażenia jest, by restauracja chińska została stworzona w stylu greckim czy staropolskim. Takie przypadki jednak się zdarzają. Ale od czego są architekci wnętrz?

Dziś już niemalże każde biuro projektowe zajmuje się nie tylko przestrzeniami prywatnymi, ale również komercyjnymi – takimi jak restauracje. Dlatego nie będzie żadnym problemem dla profesjonalisty stworzyć dla nas restaurację pełną stylu oraz smaku.